14oC Αθήνα

Μπαρτσελόνα – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-2: Ισοπαλία με ματσάρα στο Καμπ Νόου – Τα πρώτα αποτελέσματα στο Europa League

Μετά από ένα συγκλονιστικό πρώτο παιχνίδι, η Μπαρτσελόνα έμεινε στην ισοπαλία 2-2 με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και άφησαν “ανοιχτή” την υπόθεση πρόκριση από τα play offs του Europa League.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς γκολ, η Μπαρτσελόνα άνοιξε το σκορ με τον Αλόνσο στο 50′, για να ακολουθήσει η άμεση ανατροπή του σκορ από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Ο Ράσφορντ ισοφάρισε στο 53′ και έξι λεπτά αργότερα ο Κούντε πέτυχε αυτογκόλ, “παγώνοντας” το Καμπ Νόου.

Η Μπαρτσελόνα προσπάθησε να αντιδράσει στη συνέχεια, βρήκε την ισοφάριση με το Ραφίνια στο 76′ και έχασε μεγάλες ευκαιρίες για να πάρει τελικά και τη νίκη, αλλά δεν κατάφερε να βρει ένα τρίτο γκολ και οι “κόκκινοι διάβολοι” πήραν μικρό προβάδισμα πρόκρισης στην επόμενη φάση του Europa League.