25oC Αθήνα

Μπασκόνια – Παναθηναϊκός 93-72 ΤΕΛΙΚΟ!

Μπασκόνια - Παναθηναϊκός
ΦΩΤΟ intime

Ο Παναθηναϊκός νικήθηκε κατά κράτος στο τέλος από την Μπασκόνια και γνώρισε την πιο “βαριά” του ήττα για φέτος με το τελικό 93-72, καθώς οι Βάσκοι έκαναν “πάρτι” στην 4η περίοδο.

Οι “πράσινοι” ξεκίνησαν καλά το παιχνίδι και ήταν ανταγωνιστικοί για 25 λεπτά αγώνα, αλλά στη συνέχεια η Μπασκόνια βρήκε πολλά ελεύθερα σουτ και με τους Βιλντόζα και Πίτερς “σκότωσε” τους φιλοξενούμενους από την περιφέρεια.

Ο Παναθηναϊκός “έπεσε” έτσι σε ένα αρνητικό ρεκόρ 2-6 στη Euroleague και βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις της κατάταξης, την ώρα που η ομάδα του Ιβάνοβιτς “ανέβηκε” στο 4-4.

Παρακολουθήστε LIVE το Μπασκόνια – Παναθηναϊκός από το Newsit.gr

Παπαγιάννης και Νέντοβιτς ήταν οι κορυφαίοι των “πρασίνων” στο ματς, αλλά με πολλά λάθη στην επίθεση, ενώ ο Παπαπέτρου αναδείχθηκε πρώτο σκόρερ με 17 πόντους, χωρίς όμως να “πονέσει” την άμυνα των Βάσκων.

Οι “πράσινοι” χρειάζονται πια ανασυγκρότηση για να ξεφύγουν από το… τέλμα των 4 συνεχόμενων ηττών στη Euroleague κι ενώ δεν έχουν πια και το πλεονέκτημα της “καυτής” τους έδρας.