Μπράγκα: Έριξε “τεσσάρα” η αντίπαλος της ΑΕΚ στο Europa League (video)

Μια άνετη βραδιά είχε η Μπράγκα στην έδρα της Τοντέλα. Η αντίπαλος της ΑΕΚ στους ομίλους του Europa League πήρε ένα εύκολο “διπλό” (4-0).

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα! “Σαρωτική” εμφάνιση της Μπράγκα στην έδρα της Τοντέλα (4-0), στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Primera Liga.

Η αντίπαλος της ΑΕΚ στους ομίλους του Europa League (1η αγωνιστική – 22/10 – εκτός έδρας) έχασε πολλές ευκαιρίες και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα πριν βγει το πρώτο ημίχρονο.

Η Μπράγκα άνοιξε το σκορ στο 22′ με τον πρώην αμυντικό του Ολυμπιακού, Μπρούνο Βιάνα. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Γκαλένο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ στο 29′ ο Ρικάρντο Χόρτα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Στο 43′ ο Γκαλένο “κλείδωσε” το τελικό σκορ, με το δεύτερο του τέρμα στο ματς.