Ναντ – Ολυμπιακός: Το γκολ για το 2-1 που «ξέρανε» τους Πειραιώτες στις καθυστερήσεις

ΦΩΤΟ intime

Ο Ολυμπιακός είχε στα… χέρια του την ισοπαλία στην έδρα της Ναντ στην πρεμιέρα του στους ομίλους του Europa League, αλλά ένα γκολ του Γκεσάν στο 93ο λεπτό του αγώνα, τον οδήγησε στην ήττα με 2-1.

Παρότι ο ίδιος παίκτης “προειδοποίησε” λίγο νωρίτερα με γκολ που ακυρώθηκε ως οφσάιντ, ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να τον σταματήσει στις καθυστερήσεις και έχασε το παιχνίδι από τη Ναντ.

Από μία σέντρα του Μπλας από δεξιά, ο Γκεσάν με “καρφωτή” κεφαλιά… ξέρανε τους Πειραιώτες και τους ανάγκασε να ξεκινήσουν με ήττα τους ομίλους του Europa League.

Το γκολ για το 2-1 στο Ναντ – Ολυμπιακός