NBA: Εξαιρετικός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, αλλά… [vid]

ΦΩΤΟ ΑΠΕ
ΦΩΤΟ ΑΠΕ

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν εξαιρετικός κόντρα στους Πέλικανς, ωστόσο οι Μπακς ηττήθηκαν εντός έδρας με 112-106, με την ομάδα της Νέας Ορλεάνης να πετυχαίνει την πρώτη της νίκη, μετά από 8 σερί αρνητικά αποτελέσματα.

Ο Έλληνας φόργουορντ είχε 17 πόντους (3/4 βολές, 7/16 δίποντα), 10 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο, 2 τάπες και 3 λάθη σε 34:31 λεπτά συμμετοχής, αλλά φορτώθηκε με πέμπτο φάουλ 5:53 λεπτά πριν το τέλος και δεν μπόρεσε, όταν μπήκε ξανά στο ματς, να αλλάξει τη ροή του.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν και πάλι ο Άντονι Ντέιβις, ο οποίος μέτρησε 32 πόντους, 8 ριμπάουντ και 4 τάπες.

Στο μεταξύ, ο Ντουέιν Γουέιντ αποθεώθηκε στην επιστροφή του στο Μαϊάμι, όπου πέρασε τα προηγούμενα 13 χρόνια της καριέρας του κατακτώντας τρία πρωταθλήματα. Ο ίδιος έδειχνε επηρεασμένος μένοντας στους 13 πόντους με 5/17 σουτ, ωστόσο οι Μπουλς κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 98-95.