14oC Αθήνα

Νέα βαριά ήττα για Πέλκα στην Χαλ – Η ευκαιρία για γκολ και τα παιδαριώδη λάθη των φιλοξενούμενων

Για δεύτερη σερί αγωνιστική στην Championship η Χαλ του Δημήτρη Πέλκα ηττήθηκε με το βαρύ 3-0, αυτή τη φορά στην έδρα της Σουόνσι. Δυο από τα γκολ των γηπεδούχων ήταν… δώρο των φιλοξενούμενων.

Η Σουόνσι δεν είχε κανένα πρόβλημα να επικρατήσει εντός έδρας (3-0) της Χαλ του Δημήτρη Πέλκα, με τον Έλληνα μεσοεπιθετικό να αγωνίζεται για 76 λεπτά και να έχει και μια σημαντική ευκαιρία, για να πετύχει το πρώτο του γκολ στην Championship.

Η Χαλ δέχτηκε τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και πλέον βρίσκεται στην 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Να αναφέρουμε ότι το δεύτερο γκολ της Σουόνσι προήλθε από παιδαριώδες λάθος του τερματοφύλακα της Χαλ, ο οποίος έκανε τάκλιν (!) σε συμπαίκτη του εντός της μεγάλης περιοχής. Λάθος από τους φιλοξενούμενους έγινε και στο τρίτο γκολ των γηπεδούχων, με τον Φιγκεϊρέδο να δίνει στην ουσία… ασίστ στον σκόρερ.