Τρίτη, 30 Απρ.

Νιούκαστλ – Γουέστ Χαμ 4-3: Συγκλονιστικό παιχνίδι με επτά γκολ και δυο ανατροπές

Η Νιούκαστλ και η Γουέστ Χαμ αναμετρήθηκαν στο παιχνίδι της αγωνιστικής στην Premier League, με τους γηπεδούχους να επικρατούν 4-3, σε μια αναμέτρηση που υπήρξαν δυο ανατροπές στο σκορ.

Η Νιούκαστλ κέρδισε 4-3 την Γουέστ Χαμ στο παιχνίδι με το οποίο «άνοιξε» η αυλαία για την 30η αγωνιστική στην Premier League, ένας αγώνας με επτά γκολ και δυο ανατροπές στο σκορ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 6΄με το γκολ του Αλεξάντερ Ισάκ, ωστόσο τα «σφυριά» έκανα το 1-2 προτού συμπληρωθούν τα πρώτα 45 λεπτά αγώνα, χάρη στα τέρματα των Μικαίλ Αντόνιο(21΄) και Μοχάμεντ Κούντους στο 45+10.

Στο δεύτερο μέρος η Γουέστ Χαμ έκανε το 1-3 με τον Τζάροντ Μπόουεν στο 48΄, ωστόσο οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη στην αναμέτρηση.

Στο 77΄ο Ισάκ-πάλι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι-έκανε το 2-3, με τον Μπάρνς στο 83΄να ισοφαρίζει σε 3-3.

Μάλιστα η Νιούκαστλ στο 90ο λεπτό κατάφερε να κάνει το 4-3 χάρη στο τέρμα του Μπαρνς και να πάρει μια απίστευτη νίκη σε ένα παιχνίδι που θα μνημονεύεται για καιρό.