Σάββατο, 27 Απρ.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο επέστρεψε στα γκολ και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στις νίκες

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο σκόραρε μετά από έξι αγώνες και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα, επικρατώντας εντός έδρας της Μπράιτον (2-0), σε εξ αναβολής αγώνα για την Premier League.

Η γκολάρα του Κριστιάνο Ρονάλντο (πρώτο τέρμα μέσα στο 2022) στο 51΄ και το… κερασάκι από τον Μπρούνο Φερνάντες στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων, επανέφεραν στις νίκες την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία επικράτησε με 2-0 της Μπράιτον σε εξ αναβολής ματς της 18ης αγωνιστικής της Premier League.

Μετά από τρεις διαδοχικές ισοπαλίες (δυο στο πρωτάθλημα και μια στο Κύπελλο Αγγλίας, που… έγινε αποκλεισμός) οι «κόκκινοι διάβολοι» πήραν έστω και δύσκολα την πολύτιμη νίκη, χάρις στην οποία ανέβηκαν στην 4η θέση που οδηγεί στους ομίλους του Champions League της επόμενης περιόδου.

Να θυμίσουμε ότι το ματς ήταν αρχικά προγραμματισμένο να διεξαχθεί στις 18 Δεκεμβρίου, αλλά αναβλήθηκε, λόγω κρουσμάτων κορονοϊού στο «στρατόπεδο» των «κόκκινων διαβόλων».