Ο Παυλίδης νίκησε τον Λημνιό κι έστειλε την Άλκμααρ στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ολλανδίας

Με γκολ του Βαγγέλη Παυλίδη, η Άλκμααρ προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ολλανδίας, επικρατώντας της Τβέντε με 2-1.

Η Τβέντε με τον Δημήτρη Λημνιό στο αρχικό σχήμα προηγήθηκε στο ξεκίνημα της επανάληψης με τον Φαν Βολφσβίνκελ, ωστόσο η παρέα του Παυλίδη έκανε τη μεγάλη ανατροπή.

Η Άλκμααρ ισοφάρισε με αυτογκόλ του Πλεγουεθουέλο (63’) και πήρε την μεγάλη πρόκριση για τα προημιτελικά με ωραίο πλασέ του Παυλίδη εννιά λεπτά πριν το τέλος.

Αυτό ήταν το ένατο φετινό γκολ του διεθνή Έλληνα επιθετικού, ο οποίος έχει σημειώσει επτά τέρματα στο πρωτάθλημα και 2 στο κύπελλο.