Ο Τάσος Μπακασέτας σκόραρε στη νίκη της Τραμπζονσπόρ επί της Σίβασπορ, ντεμπούτο για Μανώλη Σιώπη

Η Τραμπζονσπόρ έκανε το “δύο στα δύο” στο τουρκικό πρωτάθλημα, επικρατώντας της Σίβασπορ με 2-1. Σκόραρε ο Τάσος Μπακασέτας, έκανε το ντεμπούτο του ο Μανώλης Σιώπης.

Ιδανικό ξεκίνημα στο τουρκικό πρωτάθλημα κάνει η Τραμπζονσπόρ. Η ομάδα της Τραπεζούντας επικράτησε 2-1 της Σίβασπορ, με τον Τάσο Μπακασέτα να είναι εκ των πρωταγωνιστών των νικητών.

Ο διεθνής Έλληνας άσος  έκανε το 1-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, πετυχαίνοντας το δεύτερο του γκολ στη φετινή αγωνιστική περίοδο. Στο 47′ ο Νουακέμε έγραψε το 2-0, ενώ στο 70′ ο Κόφι μείωσε για τους φιλοξενούμενους.

Ντεμπούτο με τη φανέλα της Τραμπζονσπόρ έκανε και ο Μανώλης Σιώπης που πέρασε ως αλλαγή στο 75ο λεπτό.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Τραμπζονσπόρ: Τσακίρ, Κοϊμπάσι, Ούγκο, Ιέ, Πέρες, Χάμσικ, Έζντεμιρ (75′ Σιώπης), Νουακέμε (75′ Κορνέλιους), Μπακασέτας, Ζερβίνιο (61′ Ομούρ), Τζανίνι (89′ Κοϊτά)

Σίβασπορ: Βούραλ, Ογκούζ (78′ Τζέιμς), Οσμάνπασα, Καμαρά, Τσιφτσί, Φαΐρ, Αζουμπουίκε (54′ Κόφι), Αρσλάν (62′ Φέλιξ), Καγιόντε, Γιαταμπαρέ (62′ Γιλμάζ), Γκραντέλ (78′ Γέσιλγιουρτ)