Σάββατο, 4 Μαΐ

Ο Χρήστος Τζόλης σκόραρε και έβγαλε ασίστ μέσα σε δύο λεπτά με τη Φορτούνα Ντίσελντορφ

Ο Χρήστος Τζόλης έκανε και πάλι τη διαφορά με τη φανέλα της Φορτούνα Ντίσελντορφ, βοηθώντας την ομάδα του να πάρει τη νίκη με 4-1 επί της Μπράουνσβαϊγκ.

Η Φορτούνα Ντίσελντορφ μέχρι το 14ο λεπτό είχε πετύχει δύο γκολ στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Μπράουνσβαϊγκ για τη δεύτερη κατηγορία της Γερμανίας, έχοντας για μεγάλο πρωταγωνιστή τον Χρήστο Τζόλη.

Ο Έλληνας επιθετικός στο 12ο λεπτό έκανε το 1-0. Στη συνέχεια και συγκεκριμένα στο 14′ τροφοδότησε τον Φερμέι για να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 2-0.

Για την ιστορία, η Φορτούνα Ντίσελντορφ επικράτησε 4-1 και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας, μ’ έναν αγώνα περισσότερο.