Δευτέρα, 29 Απρ.

ΟΦΗ – Μπρέντα 2-3: Φιλική ήττα για τους Κρητικούς

Ο ΟΦΗ γνώρισε την ήττα με 3-2 από την ολλανδική Μπρέντα, σε φιλικό παιχνίδι στο πλαίσιο της προετοιμασίας των Κρητικών ενόψει της νέας σεζόν.

Με γκολ στα πρώτα δευτερόλεπτα του αγώνα, από λάθος γύρισμα του Καρώ στον Μανδά, ο ΟΦΗ βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει αμέσως, με τον Τοράλ να πετυχαίνει γκολ για τους Κρητικούς στο τρίτο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο Γκάρμπετ έδωσε ξανά το προβάδισμα στην Μπρέντα στο 17′, αλλά ο Νέιρα ισοφάρισε και πάλι για τον ΟΦΗ, λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Οι Ολλανδοί βρήκαν όμως και τρίτο γκολ, ξανά με τον Γκάρμπετ, διατηρώντας αυτή τη φορά το προβάδισμα μέχρι τέλους. Ο ΟΦΗ γνώρισε έτσι την ήττα με 3-2, σε ένα χρήσιμο τεστ προετοιμασίας.

Η αρχική ενδεκάδα του ΟΦΗ: Μανδάς, Καρώ, Γιαννούλης, Βούρος, Λάρσον, Θοράρινσον, Ντιουσέ, Μπάκιτς, Τοράλ, Μοσκέρα, Γκρόνινγκ.