Ολυμπιακοί Αγώνες: Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα έχει ευκαιρία για ρεβάνς από τον Τιαφό

Ο Φράνσις Τιαφό θα είναι ο αντίπαλος του Στέφανου Τσιτσιπά στο δεύτερο γύρο των Ολυμπιακών Αγώνων, με τον κορυφαίο Έλληνα τενίστα να έχει την ευκαιρία για ρεβάνς, μετά την ήττα και τον αποκλεισμό από τον Αμερικανό στο πρόσφατο Γουίμπλεντον.

Ο Τιαφό επικράτησε εύκολα του Σουνγού Κουόν από τη Νότια Κορέα, με 2-0 σετ (6-3, 6-2) και θα βρεθεί ξανά αντιμέτωπος με το Νο4 της παγκόσμιας κατάταξης και Νο3 του ταμπλό στο Ολυμπιακό τουρνουά.

Στο βρετανικό Γκραν Σλαμ ο Αμερικανός είχε κάνει την έκπληξη κόντρα στον Τσιτσιπά και τον απέκλεισε με 3-0 σετ, λίγες μόνο ημέρες μετά τις εκπληκτικές εμφανίσεις του στο Roland Garros.