Σάββατο, 18 Μαΐ

Ολυμπιακός – ΑΕΚ: Τα “κόκκινα μωρά”… έδειξαν τον δρόμο στους μεγάλους

Ο Ολυμπιακός συνέτριψε με 4-1 την ΑΕΚ στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ20. Οι νεαροί “ερυθρόλευκοι” μπορεί να βρέθηκαν πίσω στο σκορ, ωστόσο απάντησαν με τέσσερα τέρματα, φτάνοντας εμφατικά στη νίκη.

Η Ένωση  προηγήθηκε στο 15′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Βλαχομήτρου, ωστόσο η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Ο Ολυμπιακός έκανε  την ανατροπή πριν το ημίχρονο χάρη σε δύο γκολ του Λάτσι, ενώ “καθάρισε” εύκολα το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο με ακόμα δύο γκολ από τους Μεγαρίτη και Ανδρούτσο.

Αυτή ήταν η έκτη σερί νίκη για τον αήττητο Ολυμπιακό, ο οποίος βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας του πρωταθλήματος.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ολυμπιακός (Βούζας): Γαβαλάς, Σάλιακας (66′ Ρέτσος), Βατουσιάδης, Τόλι, Τσιμίκας, Μεγαρίτης, Πλέγας, Λάτσι (72′ Κιρτζιαλίδης), Μανθάτης, Ανδρούτσος, Χατζάρας (54′ Νικολάου).

ΑΕΚ (Μανωλάς): Ντούνης, Βιδάλης, Μαρκοπουλιώτης, Γραμματίκας, Γιαννούτσος (67′ Παπάζογλου), Γαλανόπουλος, Καρβουνίδης (72′ Λίτσι), Τσέλιος, Τζάθας, Βλαχομήτρος, Κυριαζής (54′ Αντωνίου).