Ολυμπιακός – Άλμπα: Το αδιανόητο λάθος των Γερμανών που έκρινε τον αγώνα (video)

μπάσκετ Ολυμπιακός
ΦΩΤΟ intime

Ο Ολυμπιακός έκανε πολύ άσχημο ξεκίνημα στο ματς με την Άλμπα Βερολίνου και χρειάστηκε μία αντεπίθεση στο τρίτο δεκάλεπτο, αλλά κι ένα τραγικό λάθος των Γερμανών για να φέρει “τούμπα” το παιχνίδι.

Οι Πειραιώτες “έτρεξαν” ένα φοβερό σερί μετά το ημίχρονο και μείωσαν στον πόντο τους Γερμανούς 1,5 λεπτό πριν το 30′. Η Άλμπα έδειχνε να “αντέχει” παρά το μομέντουμ των “ερυθρόλευκων” και κέρδισε βολές, αλλά αντί για το Λο στη γραμμή πήγε ο Γκιφέι.

Ολυμπιακός – Άλμπα Βερολίνου: Ένα ξέσπασμα ήταν αρκετό! “Λύγισε” τους Γερμανούς στο ΣΕΦ με ανατροπή (video)

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας αντιλήφθηκε το λάθος, οι “ερυθρόλευκοι” διαμαρτυρήθηκαν και οι διαιτητής έδωσαν την μπάλα στον Ολυμπιακό, ο οποίος έκανε ένα απίθανο ντεμαράζ με δύο τρίποντα του Σπανούλη και “έκλεισε” την τρίτη περίοδο με διαφορά ασφαλείας, 51-44, “καθαρίζοντας” ουσιαστικά το ματς.