Τρίτη, 30 Απρ.

Ολυμπιακός – Φενέρμπαχτσε: Το γκολ του Τσικίνιο για το 3-0 και η μείωση του σκορ από τους Τούρκους σε 3-2

Eurokinissi

Ο Ολυμπιακός βρήκε και τρίτο γκολ με τον Τσικίνιο κόντρα τη Φενέρμπαχτσε στο πρώτο παιχνίδι για τα προημιτελικά του Conference League, αλλά οι Τούρκοι “απάντησαν” με δύο γκολ σε λίγα λεπτά, για το 3-2 στο ματς.

Με ένα “καθαρό” 2-0 από το πρώτο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός κατάφερε να σηκώσει ξανά το “Καραϊσκάκης” στο… πόδι, με τον Τσικίνιο να πετυχαίνει το 3-0 με ωραίο διαγώνιο σουτ μετά από κλέψιμο ψηλά στην άμυνα της Φενέρμπαχτσε.

Ακολούθησε όμως το… πάγωμα, με δύο γκολ των Τούρκων σε ένα 6λεπτο. Στο 68′, ο Ρέτσος έκανε πέναλτι και έδωσε από το πουθενά την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους για το 3-1 από τον Τάντιτς, για να σκοράρει και ο Τάντιτς λίγο μετά από ολιγωρία στην άμυνα, για το 3-2.