Ολυμπιακός: Ο Μπακαμπού έδωσε εξήγηση για τον πανηγυρισμό του

Intime.gr

Ο Σεντρίκ Μπακαμπού οδήγησε τον Ολυμπιακό στη νίκη επί του Ατρόμητου (2-0). Ο πανηγυρισμός που έκανε αμέσως μετά το πρώτο του γκολ, προκάλεσε απορίες.

Με πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Σεντρίκ Μπακαμπού, ο Ολυμπιακός νίκησε 2-0 τον Ατρόμητο στο «Γ. Καραϊσκάκης», στην επιστροφή του Μίτσελ στον πάγκο των Πειραιωτών μετά από 7,5 χρόνια. Ο νεοαποκτηθείς Κονγκολέζος επιθετικός ξεκίνησε για πρώτη φορά στο βασικό σχήμα και πέτυχε και τα δύο γκολ των «ερυθρολεύκων», στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με πέναλτι και στο 68΄ με σουτ.

Αμέσως μετά το τέλος του αγώνα, ο Μπακαμπού εξήγησε τον πανηγυρισμό που έκανε μετά την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, στο 1-0 του Ολυμπιακού. “Είναι ένας πανηγυρισμός που καθιέρωσα στη Μαρσέιγ και τον έκανα και εδώ. Σημαίνει ότι δεν μιλάμε, αλλά ξέρουμε. Έχει να κάνει με όσα συμβαίνουν στο Κονγκό” ανέφερε μεταξύ άλλων.