Ολυμπιακός: Τα δύο γκολ στις καθυστερήσεις που τον άφησαν εκτός Ευρώπης

Ο Ολυμπιακός στάθηκε εξαιρετικά άτυχος στις καθυστερήσεις του αγώνα με τη Φράιμπουργκ αλλά και του παιχνιδιού της Ναντ με την Καραμπάγκ, με αποτέλεσμα να μείνει εκτός Ευρώπης.

Τα τέρματα που σημείωσαν Φράιμπουργκ και Ναντ στα τελευταία λεπτά άφησαν τον Ολυμπιακό οριστικά στην τέταρτη θέση κι εκτός Conference League.

Ο Ολυμπιακός κρατούσε τη νίκη στα χέρια του κόντρα στη Φράιμπουργκ, ωστόσο στο 90+3 οι Γερμανοί ισοφάρισαν με την κεφαλιά του Κίμπλερ, γεγονός δεν «ψαλίδιζε» τις ελπίδες του Ολυμπιακού αφού εξακολουθούσε να θέλει νίκη στο φινάλε κόντρα στη Ναντ για να τερματίσει τρίτος.

Ωστόσο, λίγα δευτερόλεπτα αργότερα, ο Γκαναγκό σκόραρε για τη Ναντ στο 90’+5′ της αναμέτρησής της και της χάρισε τη νίκη 2-1, στέλνοντας οριστικά τον Ολυμπιακό στην τέταρτη θέση.