Ολυμπιακός: Τραυματίστηκε ο Βινάγκρε, σκόραρε ο Ντρέγκερ (vid)

Τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα του Ολυμπιακού αγωνίστηκαν με τις Εθνικές τους ομάδες. Τραυματίστηκε ο Βινάγκρε, βρήκε δίχτυα ο Ντρέγκερ.

Βασικός ξεκίνησε ο αμυντικός του Ολυμπιακού, Ρούμπεν Βινάγκρε, στο Γιβραλτάρ – Πορτογαλία για τα προκριματικά του Euro U21. Ωστόσο, ο Πορτογάλος μπακ αποχώρησε τραυματίας στο 23′, όταν δέχθηκε ένα χτύπημα και χρειάστηκε βοήθεια για να βγει εκτός αγωνιστικούς χώρου.

Οι άνθρωποι του Ολυμπιακού περιμένουν με αγωνία να μάθουν το μέγεθος του τραυματισμού του Βινάγκρε.

Όσον αφορά τον Ντρέγκερ, πέτυχε το παρθενικό του γκολ με την Εθνική Τυνησίας στο φιλικό με τη Γερμανία. Ο Τυνήσιος μπακ ξεκίνησε βασικός και ήταν αυτός που ισοφάρισε για την ομάδα του σε 1-1 ένα λεπτό πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με κοντινό σουτ στην κίνηση με το αριστερό πόδι.