Σάββατο, 27 Απρ.

Οσασούνα – Μπαρτσελόνα 1-2: Νίκη με γκολ του Λεβαντόφσκι στο φινάλε για τους Καταλανούς

Η Μπαρτσελόνα δυσκολεύτηκε αρκετά στην Παμπλόνα, αλλά με ένα γκολ στο φινάλε της αναμέτρησης από τον Λεβαντόφσκι, κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-1 επί της Οσασούνα.

Παρότι προηγήθηκε με τον Κούντε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, η Μπαρτσελόνα δέχθηκε την ισοφάριση από τον Άβιλα στο 76′ και χρειάστηκε ένα πέναλτι του Λεβαντόφσκι στο 85′ για να πάρει τους τρεις βαθμούς.

Έστω κι έτσι όμως, συνέχισε με νίκη στη La Liga και μείωσε ξανά στο -2 από την πρωτοπόρο Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία και έχει ξεκινήσει με 4/4 τη σεζόν στην Ισπανία.