Πέμπτη, 2 Μαΐ

Οσασούνα – Μπαρτσελόνα 2-2: Καταρρέουν οι Καταλανοί

Η Μπαρτσελόνα δεν μπορεί να σηκώσει με τίποτα κεφάλι. Η ομάδα του Τσάβι “γκέλαρε” και πάλι στον ισπανικό πρωτάθλημα, μένοντας στο 2-2 στην έδρα της Οσασούνα.

Η Μπαρτσελόνα δεν μπορεί να γυρίσει τον… διακόπτη, με αποτέλεσμα να είναι εκτός εξάδας στο ισπανικό πρωτάθλημα.

Ο Νίκο άνοιξε το σκορ για τους «μπλαουγκράνα» στο 12′, με τους γηπεδούχους να αντιδρούν άμεσα και δυο λεπτά αργότερα να ισοφαρίζουν με τον Γκαρθία.

Η Μπαρτσελόνα κατάφερε να προηγηθεί εκ νέου στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους, με τον Εζαλζουλί στο 49ο λεπτό να διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του Τσάβι.

Κι όμως η Μπαρτσελόνα δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη. Στο 86′ ο Άβιλα έκανε το 2-2, στερώντας δύο βαθμούς από τους φιλοξενούμενους.

Η Μπαρτσελόνα παρέμεινε στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα, χάνοντας την ευκαιρία να πλησιάσει την εξάδα.