«Παλικάρι» ο Παναιτωλικός, μεγάλη ανατροπή επί του ΟΦΗ (video)

Intime.gr

Ο ΟΦΗ βρέθηκε κοντά σε ένα σημαντικό «διπλό», αλλά ο Παναιτωλικός «πάλεψε» μέχρι τέλους και έφερε.. τούμπα το ματς, λίγο πριν τη λήξη, μέσα σε δυο λεπτά (2-1). Έχασε και πέναλτι η ομάδα του Αγρινίου.

Ο Παναιτωλικός κατάφερε, με ανατροπή, να πάρει μια σημαντική νίκη επί του ΟΦΗ με 2-1, για την 14η αγωνιστική της Superleague. Έτσι, η ομάδα του Δέλλα ανέβηκε στους 11 βαθμούς, με τους Κρητικούς να μένουν στους 15 βαθμούς.

Η ομάδα της Κρήτης ήταν καλύτερη έως το 60′ και προηγήθηκε στο 55’ με τον Στάικο, αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους και μολονότι έχασαν πέναλτι (64′ Μάζουρεκ), κατάφεραν τελικά να πάρουν τους τρεις βαθμούς.

Η γκολάρα του Μανθάτη (83′) και τέρμα του Λιάβα (85′) διαμόρφωσαν το τελικό 2-1. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Νέιρα για τον ΟΦΗ.