Σάββατο, 27 Απρ.

Παναθηναϊκός – Λαμία 2-0: Οι φάσεις και τα γκολ του αγώνα

Intime.gr

Δείτε τα highlights του ΠαναθηναϊκόςΛαμία (2-0) για την 21η αγωνιστική της Super League. Τα γκολ που έκριναν τον αγώνα και η αποβολή του Στάνκο των φιλοξενούμενων.

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 2-0 της Λαμίας στο «Απόστολος Νικολαΐδης» στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής, επέστρεψε στα «τρίποντα» έπειτα από δύο σερί ήττες και ξαναπάτησε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Super League, έχοντας έναν αγώνα περισσότερο απ’ την ΑΕΚ, με δεδομένο ότι το δικό της παιχνίδι με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι οδηγήθηκε σε αναβολή.

Ο Λάζλο Κλεϊνχέισλερ έκανε το 1-0 στο 14’, ανοίγοντας… λογαριασμό με τους «πράσινους» κι ο Σπόραρ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων «κλείδωσε» τη νίκη για τον Παναθηναϊκό.

Δοκάρι ο Πούχατς στο 67’ για τον Παναθηναϊκό, ενώ με δέκα παίκτες ολοκλήρωσε τον αγώνα η ομάδα της Φθιώτιδας, μετά τη απευθείας αποβολή του Στάνκο στο 66’.