Πέμπτη, 2 Μαΐ

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: Η παρακάμερα των γηπεδούχων με όσα έγιναν στο πέναλτι του ντέρμπι

youtube

Οι αντιδράσεις των παικτών Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού στην απόφαση του διαιτητή, Κέλετ, να δώσει πέναλτι στους “πράσινους” στα… χασομέρια του ντέρμπι και οι πανηγυρισμοί των γηπεδούχων, μετά την επίτευξη του τελικού 1-1 από τον Σπόραρ.

Στο ισόπαλο 1-1 ολοκληρώθηκε το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό στη Λεωφόρο, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Super League.

Οι δυο “αιώνιοι” έδωσαν… μεγάλη μάχη, με τους Πειραιώτες να παίρνουν «κεφάλι» στο σκορ με τον Μπιέλ στο 84’ και τους «πράσινους» να σώζουν την παρτίδα στο 13ο λεπτό των καθυστερήσεων με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σπόραρ (1-1), φάση που ξεσήκωσε μεγάλες αντιδράσεις από την πλευρά των Πειραιωτών.

Δείτε την παρακάμερα του “αιώνιου” ντέρμπι, όπου φαίνεται η στιγμή που ο Δανός διαιτητής τσέκαρε την επίμαχη φάση των καθυστερήσεων, τους πανηγυρισμούς των παικτών του Παναθηναϊκού για την απόφαση του, την… απορία στο πρόσωπο των φιλοξενούμενων, αλλά και την “έκρηξη” του πάγκου των γηπεδούχων στην ισοφάριση.