Τρίτη, 30 Απρ.

Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ: Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς προσπάθησε να ηρεμήσει τον έξαλλο Ραζβάν Λουτσέσκου

ΦΩΤΟ intime

Ο Παναθηναϊκός “έσωσε” την ισοπαλία 2-2 από τον ΠΑΟΚ στην 7η αγωνιστική της Super League 1, με γκολ buzzer beater του Γερεμέγιεφ στο 96ο λεπτό του αγώνα, γεγονός που οδήγησε σε… έκρηξη του Ραζβάν Λουτσέσκου.

Με τη λήξη του Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ, ο Λουτσέσκου έτρεξε για να διαμαρτυρηθεί στον Πορτογάλο διαιτητή του ντέρμπι, φανερά εκνευρισμένος για το γεγονός ότι ο αγώνας έφθασε στο 96ο λεπτό, ενώ είχε δείξει αρχικά πέντε λεπτά καθυστερήσεις.

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς ήταν μάλιστα αυτός που προσπάθησε να ηρεμήσει τον προπονητή του ΠΑΟΚ, παίρνοντάς τον αγκαλιά και μιλώντας του σε ήρεμο τόνο. Δεν τα κατάφερε πάντως, καθώς ο Λουτσέσκου είχε νέο ξέσπασμα στις δηλώσεις του αμέσως μετά.