Παναθηναϊκός – Περιστέρι: Εύκολη φιλική νίκη των «πρασίνων» στο ντεμπούτο των Γουάιτ και Έβανς

ΦΩΤΟ youtube

Ανεβάζοντας «στροφές» στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός επικράτησε 85-68 του Περιστερίου στο ΟΑΚΑ σε φιλική αναμέτρηση, στην οποία έκαναν το ντεμπούτο τους με τα «πράσινα» ο Γουάιτ και ο Έβανς.

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 85-68 του Περιστερίου, σε φιλική αναμέτρηση στο ΟΑΚΑ. Ο τεχνικός των «πράσινων», Δημήτρης Πρίφτης, είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει σχήματα και συστήματα και να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα για την κατάσταση της ομάδας του.

Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν με 11 πόντους (27-16) στο πρώτο δεκάλεπτο, χωρίς να αντιμετωπίσουν κάποιο πρόβλημα. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και βρίσκοντας ρυθμό στην επίθεση, έκαναν την ανατροπή και πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι 43-40.
Στο δεύτερο μέρος, ήταν η σειρά του Παναθηναϊκού να πατήσει το… γκάζι και με πρωταγωνιστές του Παπαπέτρου και Παπαγιάννη, έκλεισε την τρίτη περίοδο στο +9 (67-58). Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι «πράσινοι» έσφιξαν ακόμη περισσότερο αμυντικά και πήραν τη νίκη με το τελικό 85-68.

Τα δεκάλεπτα: 27-16, 40-43, 67-58, 85-68