11oC Αθήνα

Παναθηναϊκός: Το «μυθικό» 10λεπτο του Παπαπέτρου και το μοιραίο λάθος του Νέντοβιτς (videos)

ΦΩΤΟ intime

Ο Παναθηναϊκός γνώρισε μία ακόμη ήττα στη φετινή Euroleague, αφού το “μυθικό” δεκάλεπτο του Παπαπέτρου στο τέλος του αγώνα με τον Ερυθρό Αστέρα, δεν ήταν αρκετό για να φέρει την ανατροπή του αγώνα.

Ο αρχηγός του Τριφυλλιού “σεληνιάστηκε” στο τελευταίο δεκάλεπτο με 16 πόντους και λίγο έλειψε να γυρίσει μόνος του το παιχνίδι, αφού ισοφάρισε κιόλας το ματς με μία τρίποντη “βόμβα” από πολύ μακριά.

Ερυθρός Αστέρας – Παναθηναϊκός: Οι ηρωισμοί του Παπαπέτρου δεν άλλαξαν την εικόνα (videos)

Με το σκορ στο 70-68 όμως και 33 δευτερόλεπτα να απομένουν για το φινάλε, ο Νέντοβις δεν κατάφερε να βρει χώρο για να σουτάρει και κατέληξε να κάνει λάθος πάσα, χαρίζοντας ουσιαστικά τη νίκη στους Σέρβους.