ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Τα highlights μιας ανατρεπτικής πρόκρισης

Intime.gr

Η ΑΕΚ έφτασε σε σκορ… παράτασης μέσα στην Τούμπα, αλλά ο ΠΑΟΚ έφτασε στην ανατροπή και στη νίκη (2-1). Σε συνδιασμό με το 0-1 του ΟΑΚΑ, η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία πήρε την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο ΠΑΟΚ είναι η ομάδα που πήρε το δεύτερο «εισιτήριο» για τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος, κερδίζοντας την ΑΕΚ (2-1 με ανατροπή).

Έτσι, οι Θεσσαλονικείς θα έχουν τη δυνατότητα να διεκδικήσουν έναν τίτλο τη φετινή σεζόν στον τελικό με τον Ολυμπιακό (22 Μαΐου στο ΟΑΚΑ).

Η ΑΕΚ προηγήθηκε στο 69′ με τον Γαλανόπουλο (δέκα λεπτά μετά το χαμένο πέναλτι του Βιεϊρίνια) και ισοφάρισε το σκορ του πρώτου ματς, αλλά ο ΠΑΟΚ το… ανέτρεψε και έφτασε στο τελικό 2-1 με τα γκολ των Κρμέντσικ (84′) και Ζίβκοβιτς (90+6′).