ΠΑΟΚ – Αϊντχόφεν 4-1 ΤΕΛΙΚΟ!

Ο ΠΑΟΚ βρέθηκε πίσω στο σκορ στην Τούμπα, αλλά με τρομερή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, “διέλυσε” την Αϊντχόφεν με 4-1 και έκανε… βήμα πρόκρισης στους ομίλους του Europa League.

Οι Θεσσαλονικείς δέχθηκαν πρώτοι γκολ με πέναλτι του Ζάχαβι στο 21′, όμως στο δεύτερο ημίχρονο έκαναν ένα απίθανο “πάρτι” με κορυφαίο τον Ζίφκοβιτς για να πανηγυρίσουν μια μεγάλη νίκη, την πρώτη στον όμιλό τους μετά από τρεις αγωνιστικές.

Ο Σέρβος μεσοεπιθετικός σκόραρε δύο φορές με τον ίδιο εντυπωσιακό τρόπο, με τον Σβαμπ να ισοφαρίζει αρχικά και τον Τζόλη να “καθαρίζει” ενδιάμεσα τη νίκη της ομάδας του Πάμπλο Γκαρσία.

Παρακολουθήστε LIVE από το NewsIt.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης

Μετά από δύο ισοπαλίες με Ομόνοια και Γρανάδα, ο ΠΑΟΚ έκανε μία επιβλητική νίκη και βρέθηκε έτσι στη δεύτερη του πέμπτου ομίλου του Europa League.