ΠΑΣ Γιάννινα – Παναθηναϊκός 0-1: Οι καλύτερες φάσεις και το πέναλτι στις καθυστερήσεις που έκρινε το νικητή

Intime.gr

Δείτε τις καλύτερες φάσεις του ΠΑΣ ΓιάννιναΠαναθηναϊκός (0-1) και το πέναλτι που πήραν οι φιλοξενούμενοι στις καθυστερήσεις του αγώνα στους Ζωσιμάδες και που τους έδωσε τη νίκη.

Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Άντραζ Σπόραρ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Παναθηναϊκός νίκησε με 1-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα στους «Ζωσιμάδες» στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής και διατήρησε τους «πράσινους» στο +4 από τη δεύτερη ΑΕΚ.

Σε ένα ματς όπου οι «πράσινοι» έχασαν πάρα πολλές ευκαιρίες, κατάφεραν να πάρουν το «διπλό», σταματώντας το αρνητικό σερί τους στα Ιωάννινα, όπου δεν είχαν νικήσει από το 2016.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κουρμπέλης ανατράπηκε από τον Μορέιρα, με τον διαιτητή Τσαγκαράκη να υποδεικνύει πέναλτι έπειτα από κλήση του VAR για να τσεκάρει τη φάση σε in field review και να δείχνει την άσπρη βούλα. Ο Σπόραρ ανέλαβε την εκτέλεση στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων κι ευστόχησε, κάνοντας το 1-0 και χαρίζοντας στον Παναθηναϊκό μία πολύ δύσκολη νίκη.