ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: “Πράσινος” θρίαμβος στο ντέρμπι των Νέων

Intime

Η Κ19 του Παναθηναϊκού νίκησε με 4-2 την αντίστοιχη ομάδα της ΑΕΚ το Γαλάτσι, λίγες ώρες πριν το ντέρμπι των “μεγάλων” για τη Superleague

Το πρώτο αθηναϊκό ντέρμπι της ημέρας… βάφτηκε πράσινο. Ο Παναθηναϊκός πήρε σημαντική νίκη για την 23η αγωνιστική στο πρωτάθλημα Κ19 της Superleague, επικρατώντας της ΑΕΚ στο Γαλάτσι με 4-2.

Με τη… σέντρα του αγώνα (στα 31 δευτερόλεπτα από την εκκίνηση του), το “τριφύλλι” κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Καλομοίρη, ενώ ο Σερπέζης στο 20’ πέτυχε το 2-0. Ο Σαρδέλης μείωσε δύο λεπτά αργότερα σε 2-1, αλλά ο Αθανασακόπουλος στο 31’ έγραψε το 3-1.

Ο Σαρδέλης -με το δεύτερο του γκολ στο παιχνίδι μείωσε σε 3-2 λίγο πριν το ημίχρονο, αλλά ο Ηλιάδης στο 52’ διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Με τη νίκη αυτή, ο Παναθηναϊκός βρίσκεται στο -2 από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ.

ΑΕΚ: Θεοχάρης, Κάτσικας, Κώτσιος, Σταμούλης, Καραβίδας, Παζατζίδης, Σταμούλης, Δημητρίου, Κοσίδης, Τσαρούχας, Λιωνής

Παναθηναϊκός: Χριστογεώργος, Βαγιαννίδης, Ζαγαρίτης, Σπινος, Καραγιάννης, Μαυρουδής, Σαμαράς, Σερπέζης, Σουατσε, Αθανασακόπουλος, Καλομοίρης