Σάββατο, 4 Μαΐ

“Ανάσα” για Παναιτωλικό! Νίκησε την ΑΕΛ

Ο Παναιτωλικός βγήκε από τη ζώνη του υποβιβασμού. Η ομάδα του Αγρινίου επικράτησε εντός έδρας της ΑΕΛ με 3-1, για τη 12η αγωνιστική της Superleague. Τα τέρματα των γηπεδούχων σημείωσαν οι Μόραρ (12΄) Μάζουρεκ (34΄) και Ρόσα (90+2΄), ενώ για την Λάρισα σκόραρε ο Λεοζίνιο (49΄).

Ο Μορά άνοιξε το σκορ στο 12′, με τον Μάζουρεκ να γράφει με εντυπωσιακό σουτ το 2-0 στο 34′. Η Λάρισα ξαναμπήκε στο παιχνίδι στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου με τον Λεοζίνιο να σκοράρει με ωραίο πλασέ (49΄). Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν για την ισοφάριση, αλλά ο Ρόσα, που είχε περάσει σαν αλλαγή στο 68΄, βρήκε δίχτυα στις καθυστερήσεις (90+2΄) και “σφράγισε” τη νίκη του Παναιτωλικού.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μάκης Χάβος): Τσενάμο, Χαντάκιας, Μιχάι, Μαρινάκης, Μπεχαράνο, Πάουλο, Μοράρ (64΄ Κλέσιο), Ντίας, Μάζουρεκ (75΄ Λόπες), Ρότσα, Μαρκόβσκι (68΄ Ρόσα)

ΑΕΛ (Ηλίας Φυντάνης): Μπόζοβιτς, Ρέντζας, Ζίζιτς, Φάρκας (81΄ Λαγός), Μασούρας, Φατιόν, Αγκάνοβιτς, Ντέλετιτς, Ναζλίδης, Λεοζίνιο (89΄  Γιαννιτσάνης), Κρίζμαν