14oC Αθήνα

Άνετη και… δεύτερη η Ατλέτικο Μαδρίτης [vid]

Ατλέτικο Μαδρίτης
ΦΩΤΟ reuters

Δεν ζορίστηκε ιδιαίτερα. Η Ατλέτικο Μαδρίτης επικράτησε εντός έδρας της Σεβίλλης με 2-0 και ανέβηκε στη δεύτερη θέση της Primera Division.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης επικράτησε στο “Wanda Metropolitano” της Σεβίλλης με 2-0, σε ματς για την 6η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος, την υποχρέωσε στην πρώτη φετινή της ήττα και την ξεπέρασε στη βαθμολογία, ανεβαίνοντας στη δεύτερη θέση.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, με κάθε ομάδα να έχει και από ένα δοκάρι. Η Ατλέτικο Μαδρίτης όμως κατάφερε να ανίξει το σκορ στο πρώτο λεπτό της επανάληψης με τον Καράσκο, ενώ ο Γκριζμάν (70′) διαμόρφωσε το αποτέλεσμα της νίκης των “ροχιμπλάνκος”.

Οι ενδεκάδες

Ατλέτικο Μαδρίτης: Όμπλακ, Βρσάλικο, Σάβιτς, Λούκας, Λουίς, Κόκε, Γκάμπι, Σαούλ, Καράσκο (81′ Γκαμεϊρό), Βιέτο (57′ Κορέα), Γκριεζμάν (72′ Τομάς)

Σεβίλλη: Ρίκο, Μερκάδο (78′ Κρον Ντέλι), Καρίσο, Λανγκλέ, Καρόλ, Μπανέγα, Ν’ Ζονζί, Βάσκες, Σαράμπια (58′ Κορέα), Μουριέλ (68′ Μπεν Γιεντέρ), Χεσούς Νάβας