Σάββατο, 27 Απρ.

Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΟΚ 0-0 ΤΕΛΙΚΟ

ΠΑΟΚ

Δεν τα κατάφερε. Ο ΠΑΟΚ έμεινε στο 0-0 στην έδρα του Απόλλωνα Σμύρνης, στο ματς που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής της Superleague.

ΛΗΞΗ του αγώνα – Δεύτερη εκτός έδρας ισοπαλία για τον ΠΑΟΚ, έμεινε στο 0-0 με τον Απόλλωνα Σμύρνης

90+ 3′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Λέοβατς μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά και το σουτ που έκανε με το δεξί έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από την αντίπαλη εστία

90′ +2′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Ελμπάζ στη θέση του Σιατραβάνη

90+1′ Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ, σε πλασέ του μακ από το όριο της μεγάλης περιοχής

89′ Ταχύτατη αντεπίθεση για τον Απόλλωνα, ο Κάμπος έσωσε τον ΠΑΟΚ, πριν η μπάλα πάει σε αμαρκάριστο παίκτη των γηπεδούχων και πλασάρει για το 1-0

87′ Κίτρινη κάρτα στον Μαουρίσιο

84′ Κίτρινη κάρτα στον Κάτσε

83′ Κίτρινη κάρτα στον Τσόβιτς

Τελευταίο δεκάλεπτο. Επιμένει ο ΠΑΟΚ, αμύνεται ο Απόλλων Σμύρνης

78′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Μάατσεν στη θέση του Αλμπάνη

75′ Κίτρινη κάρτα στον Κρέσπο

72′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. ο Μακ στη θέση του Μπίσεσβαρ

70′ Κακό σουτ του Αλμπάνη από τη δεξιά γωνία της μεγάλης περιοχής του ΠΑΟΚ

63′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κάτσε στη θέση του Κάνιας

59′ Ο… γρήγορος Αλμπάνης έχει βάλει δύσκολα στην άμυνα του ΠΑΟΚ

50′ Κίτρινη κάρτα στον Ελ Καντουρί

49′ Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά, ο Βαρέλα έπιασε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, αλλά την έστειλε να περάσει πάνω από το οριζόντιο του Απόλλωνα

Δεύτερο ημίχρονο

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. ο Μαουρίσιο στη θέση του Πέλκα. Ντεμπούτο για τον παίκτη των Θεσσαλονικέων

Στον αγωνιστικό χώρο και πάλι οι δυο ομάδες για το δεύτερο μέρος

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο – Στο 0-0 το παιχνίδι με ένα δοκάρι για τον ΠΑΟΚ

45+1′ Κίτρινη κάρτα στον Κοντοέ

41′ Το σουτ του Ελ Καντουρί από το ύψος της μεγάλης περιοχής πέρασε άουτ

36′ ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ, με επέμβαση του Τσόβιτς! ΤΡΟΜΕΡΗ ΦΑΣΗ. Ο Μπίσεσβαρ έκανε το ψιλοκρεμαστό πλασέ μέσα απ’ την περιοχή του Απόλλωνα και αριστερά, ο Τσόβιτς βρήκε την μπάλα με τα ακροδάχτυλα και την έστειλε στο αριστερό του κάθετο δοκάρι.

32′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Χουάρες και αποβολή – με δέκα ο Απόλλων Σμύρνης

30′ Κίτρινη κάρτα στον Χουάρες

Επέστρεψε στο ματς ο Πέλκας

26′ Κίτρινη κάρτα στον Πέλκα. Ο έλληνας μέσος  έχει τραυματιστεί και δέχεται τις πρώτες βοήθειες εκτός αγωνιστικού χώρου

21′ ο Τσόβιτς μπλόκαρε εύκολα το σουτ του Πρίγιοβιτς από το ύψος της μεγάλης περιοχής και θέση δεξιά

19′ Νέα καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Μακρινό σουτ του Μπίσεσβαρ, η μπάλα έσκασε μπροστά στον Τσόβιτς που κπλόκαρε με τη δεύτερη, προλαβαίνοντας τον Ελ Καντουρί

18′ Eυκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Πρίγιοβιτς δεν κατάφερε να πιάσει δυνατή κεφαλιά μέσα στην αντίπαλη περιοχή και ο Τσόβιτς έπεσε και μπλόκαρε στην αριστερή του γωνία.

17′ Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα! Ο Αλμπάνης άδειασε τους αντιπάλους του από τα δεξιά, έδωσε στον Σιατραβάνη, που δεν κατάφερε να πιάσει καλό σουτ, ενώ και ο κασταγιέχος δεν έκανε την κοντινή προβολή

15′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Κεφαλιά-πάσα του Πρίγιοβιτς για τον Ελ Καντουρί, ο οποίος στοπάρει την μπάλα με το στήθος μέσα στην αντίπαλη περιοχή, αλλά έκανε.. τσαφ, όταν προσπάθησε να πιάσει το μονοκόματο σουτ

13′ Πρώτη “τελική” στο ματς! Την έκανε ο Απόλλων. Σέντρα του Αλμπάνη από τα δεξιά, ο Καστιγέχος έπιασε -από δύσκολη γωνία- την κεφαλιά, η μπάλα έφτασε εύκολα στα χέρια του Ρέι

7′ Προσπαθεί να ισοροπίσει το ματς ο Απόλλων – Πιέζει ψηλά και προσπαθεί να εκμεταλευτεί τα αμυντικά λάθη του ΠΑΟΚ

5′ Με το… καλημέρα ο ΠΑΟΚ πιέζει για το γκολ