Ατρόμητος – Ολυμπιακός 1-2 ΤΕΛΙΚΟ – Ο Βούκοβιτς “λύτρωσε” τους Πειραιώτες

– Με γκολ του Βούκοβιτς στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ολυμπιακός πέρασε από το Περιστέρι, επικρατώντας του Ατρομήτου με 1-2
– Σπουδαία ανατροπή για τους “ερυθρόλευκους” που παρέμειναν ζωντανοί στο κυνήγι του τίτλου
– Πρώτη ήττα για τον Ατρόμητο που αγωνίστηκε από το 58′ με δέκα παίκτες
– Ξέφυγε ο ΠΑΟΚ στη βαθμολογία

Τη νίκη με 2-1 πήρε ο Ολυμπιακός από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι σε ένα δραματικό σε εξέλιξη παιχνίδι για την 11η ημέρα της Super League, με ευνοημένο βέβαια τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ, που το Σάββατο νίκησε 2-0 την Ξάνθη στην Τούμπα.

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε στο 43΄ με τον κορυφαίο σκόρερ του πρωταθλήματος Κουλούρη (9 τέρματα) και ο Ολυμπιακός ισοφάρισε στο 49΄ με τον Καμαρά, ενώ το γκολ της νίκης σημείωσε ο Βούκοβιτς στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι γηπεδούχοι έπαιζαν από το  58΄ με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Μπουσούλατζιτς με 2η κίτρινη κάρτα.