Κυριακή, 5 Μαΐ

Champions League: Απίθανη ανατροπή από τη Ντόρτμουντ! Έριξε στο “καναβάτσο” την Ίντερ – video

Η Μπορούσια Ντόρτμουντ έριξε στο “καναβάτσο” την Ίντερ και πήρε τη νίκη με 3-2, παρά το γεγονός ότι βρέθηκε να χάνει με 2-0 από τους Ιταλούς. Σε απόσταση “αναπνοής” πλέον οι “Βαυαροί” από τη Μπαρτσελόνα που γκέλαρε κόντρα στη Σλάβια Πράγας.

Με δύο γκολ των Μαρτίνεζ και Βεσίνο από το πρώτο ημίχρονο η Ίντερ φάνηκε έτοιμη να κάνει μεγάλο διπλό στην έδρα της Ντόρτμουντ, όμως οι “Βαυαροί” δεν παράτησαν ποτέ το ματς και το έφεραν “τούμπα” για το τελικό 3-2.

Μειώνοντας το σκορ στο 6ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου, η ομάδα του Φαβρ έκανε… κατηφορικό το γήπεδο στη συνέχεια και με γκολ των Χακίμι (51′ και 77′) και Μπραντ (64′), ολοκλήρωσε την ανατροπή.