Champions League: Σοκ στις καθυστερήσεις για τη Μπενφίκα του Βλαχοδήμου! – video

Η Μπενφίκα πήγε να φέρει τα πάνω κάτω στον έβδομο όμιλο του Champions League, όμως με δύο γκολ μετά το 90′ η Λειψία έκανε το ματς 2-2 και “σφράγισε” τη δική της πρόκριση και τον αποκλεισμό των Πορτογάλων.

Για 90 λεπτά αγώνα, η Μπενφίκα “κρατούσε” στα χέρια της ένα διπλό “χρυσάφι” για την πρόκριση στην επόμενη φάση, όμως ο Φόρσμπεργκ με δύο γκολ στις καθυστερήσεις ισοφάρισε για τους Γερμανούς και “τελείωσε” την ομάδα του Οδυσσέα Βλαχοδήμου.

Κι αυτό γιατί με την ισοπαλία 2-2, οι Πορτογάλοι έμειναν εκτός Ευρώπης από απόψε και πλέον Ζενίτ και Λιόν θα “παλέψουν” για τη δεύτερη θέση, με τους Ρώσους να είναι φαβορί, με τη νίκη τους νωρίτερα μέσα στην ημέρα.