Δεν έδειξε… έλεος η Λέστερ! 9 γκολ στη Σαουθάμπτον – video

Ιστορικό όσο και απίστευτο αποτέλεσμα! H Λέστερ “διέλυσε” τη Σαουθάμπτον στο “Σεντ Μέρις” με 9-0 σημειώνοντας την πιο ευρεία εκτός έδρας νίκη στην ιστορία της Premier League!

Χορτάσαμε γκολ! Η Λέστερ δεν έδειξε έλεος στη Σαουθάμπτον, την οποία συνέτριψε στο «Σεντ Μέρις» με 9-0, με το σκορ να είναι ήδη 5-0 στο ημίχρονο!

Πρόκειται για την πιο ευρεία εκτός έδρας νίκη στην ιστορία της Premier League αφού οι “αλεπούδες” ξεπέρασαν το προ 23 ετών 8-1 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ σε βάρος της Νότιγχαμ Φόρεστ.

Η αποβολή του Ράιαν Μπέρτραντ στο 12΄ αποδείχθηκε καθοριστική, καθώς το 0-1 των φιλοξενούμενων από το 10ο λεπτό, με γκολ του Τσίλγουελ, έγινε 0-3 στο 19΄, με τους φίλους των «Αγίων» να αρχίσουν να αποχωρούν από το γήπεδο μαζικά μετά το πρώτο εικοσάλεπτο.

Aπό τρία γκολ πέτυχαν Πέρεθ (19′,39′,57′) και Βάρντι ( 45′, 58′, πεν. 90’+3′). Τα άλλα δύο τέρματα σημείωσαν οι Τίλεμανς (17′) και Μάντισον (85′).