“Επέστρεψε” με γκολ! Μπήκε αλλαγή ο Ντιέγκο Κόστα και σκόραρε [vid]

Ντιέγκο Κόστα

Τέσσερα λεπτά πέρασαν από την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο και ο Ντιέγκο Κόστα -στο ντεμπούτο/επανεμφάνιση του με τη φανέλα της Ατλέτικο Μαδρίτης- “κούνησε” τα αντίπαλα δίχτυα.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης νίκησε εκτός έδρας τη Γέιδα (ομάδα τρίτης κατηγορίας) με 4-0 στο πρώτο ματς για τη φάση των “16” του Copa Del Rey, αλλά η είδηση έρχεται από τον Νιέγκο Κόστα.

Στο ντεμπούτο του – πρώτο ματς με την επιστροφή του στην Ατλέτικο, ο Ντιέγκο Κόστα κατάφερε να σκοράρει, τέσσερα λεπτά μετά την είσοδο του στο παιχνίδι και να κάνει το 3-0 στο 69′.

Όσον αφορά τα υπόλοιπα γκολ, ο Γοδίν άνοιξε το σκορ στο 33’με κεφαλιά, τέσσερα λεπτά αργότερα ο Τόρες -με προβολή- έκανε το 0-2, ενώ ο Γκριζμάν στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό σκορ 0-4.