Παρασκευή, 29 Μαρ.

“Γκέλα” για Λειψία και… αλλαγή στην κορυφή! Προσπέρασε η Μπάγερν – video

Λειψία

Η Λειψία βρέθηκε να χάνει με 2-0 μέσα στην έδρα της από την Γκλάντμπαχ, το έφερε στα… ίσα μετά και την αποβολή των φιλοξενούμενων, αλλά το 2-2 έδωσε την ευκαιρία στην Μπάγερν να ανέβει μόνη πρώτη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Bundesliga.

Αλλαγή… σκυτάλης στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα στην Bundesliga. Η Γκλάντμπαχ έκανε απίστευτο ματς στην έδρα της Λειψίας, αλλά πήρε τελικά μόνο το βαθμό της ισοπαλίας που της έδωσε το θεαματικό 2-2.

“Τριάρα” η Μπάγερν! Δεν σταματάει να σκοράρει ο Χάαλαντ για Ντόρτμουντ

Η απολαυστική Γκλάντμπαχ προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο με τους Πλέα (24′) και Χόφμαν (35′). Η Λειψία κατάφερε να μειώσει με την έναρξη της επανάληψης (γκολ ο Σικ στο 50′) ενώ στη συνέχεια έπαιξε… μονότερμα τους φιλοξενούμενους, εκμεταλλευόμενη την αποβολή του Πλέα στο 61′.

Το μόνο που κατάφερε η Λειψία ήταν να φτάσει στο 2-2 με γκολ του Νκουνκού στο 89′. Η ισοπαλία αυτή -σε συνδυασμό με το “διπλό” που έκανε η Μπάγερν Μονάχου νωρίτερα- ανέβασε τους Βαυαρούς στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα και στο +1 από την Λειψία.