Τρίτη, 16 Απρ.

Κλασικά! Νέο “πάρτι” για Παρί με πέντε διαφορετικούς σκόρερ – video

@PSG_inside

10×10 με 37 γκολ! Δσεν έχει αντίπαλο η Παρί στην Γαλλία. Οι πρωταθλητές επικράτησαν με χαρακτηριστική ευκολία της Αμιάν με 5-0 στο “Παρκ ντε Πρενς” έχοντας… πολυφωνία στους σκόρερ.

Κάνει… περίπατο στη Ligue 1. Η Παρί Σεν Ζερμέν συνέτριψε 5-0 την Αμιάν στο “Παρκ ντε Πρενς” και έκανε το “10×10” στο γαλλικό πρωτάθλημα, το οποίο μετατρέπει και φέτος σε “παράσταση για ένα ρόλο”.

Μαρκίνιος (12′) και Ραμπιό (42′) έφτιαξαν το 2-0 του πρώτου ημιχρόνου, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Ντράξλερ (80′), Εμπαπέ (82′) και Ντιαμπί (87′) διαμόρφωσαν το τελικό 5-0. Έτσι, η Παρί στρέφει την προσοχή της στο κρίσιμο ματς της Τετάρτης (24.10.2018) με τη Νάπολι για το Champions League.

Άξιο αναφοράς πως το συγκεκριμένο είναι το τρίτο διαδοχικό ματς που η ομάδα του Τόμας Τούχελ “φορτώνει” σε τέτοιο βαθμό τα αντίπαλα δίχτυα. Είχε προηγηθεί το 6-1 απέναντι στον Ερυθρό Αστέρα για το Champions League και το 5-0 κόντρα στη Λιόν για το γαλλικό πρωτάθλημα.