Πέμπτη, 18 Απρ.

“Κλώτσησε” την ευκαιρία η Άρσεναλ! Ισόπαλο το ντέρμπι του Λονδίνου – video

Η Άρσεναλ προηγήθηκε στο ντέρμπι με την Τότεναμ για την Πρέμιερ Λιγκ και έχασε και πέναλτι με τον Ομπαμεγιάνγκ, επιτρέποντας έτσι στα “σπιρούνια” να κρατήσουν την ισοπαλία 1-1, με το γκολ του Κέιν.

Ισόπαλες με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν Τότεναμ και Άρσεναλ στο ντέρμπι του Λονδίνου, με τους “κανονιέρηδες” να χάνουν τεράστια ευκαιρία για ένα κρίσιμο διπλό στη “μάχη” για τα “εισιτήρια” της Ευρώπης.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο ξεκίνημα του αγώνα και προηγήθηκαν πριν καν ολοκληρωθεί το πρώτο 15λεπτο, με τον Ράμσεϊ να κάνει το 1-0 για την ομάδα του. ο Κέιν “απάντησε” στο 74′ από τη βούλα του πέναλτι για να γίνει μοιραίος για την ομάδα του, ο Ομπαμεγιάνγκ, ο οποίος και νικήθηκε από τον Γιορίς σε δικό του πέναλτι στις καθυστερήσεις.

Παρέμεινε έτσι και η “μάχη” για την 4άδα, με την Τότεναμ να διατηρεί τη διαφορά της από την Άρσεναλ, αλλά να “απειλείται” όμως πια, από Τσέλσι και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.