Κυριακή, 19 Μαΐ

“Ξεφτίλα” για Τσέλσι στο Λονδίνο! “Περίπατος” της Τότεναμ με Γιουνάιτεντ [vid]

Τσέλσι
@ChelseaFC

Η Τσέλσι εμφανίστηκε αγνώριστη μέσα στην έδρα της και γνώρισε τη συντριβή από την Μπόρνμπουθ με το “βαρύ” 3-0! Εύκολο 2-0 της Τότεναμ επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – τα πρώτα γκολ του Γουόλκοτ με Έβερτον (2-1 τη Λέστερ). “Τριάρα” η Μάντσεστερ Σίτι στην Γουέστ Μπρομ.

Όλα πάνε… πρίμα για την Μαντσεστερ Σίτι, που μετά το πέρας της 25ης αγωνιστικής της Premier League βρίσκεται στο +15 από τη δεύτερη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Το πιο ηχηρό αποτέλεσμα όμως ήρθε στο “Στάμφορντ Μπριτζ”, εκεί όπου η Τσέλσι γνώρισε βαριά ήττα από την Μπόρνμουθ με 3-0 και έμεινε στο -18 από τους “πολίτες”!

Η ομάδα του Κόντε εμφανίστηκε αγνώριστη και με αρκετές απουσίες και δέχθηκε και τα τρία τέρματα από τους φιλοξενούμενους στο δεύτερο ημίχρονο, μέσα σε διάστημα 16 λεπτών (51′, 64′, 67′).

Η Τότεναμ είχε μια εύκολη βραδιά στο Γουέμπλει, επικρατώντας της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 2-0. Ο Έρικσον πέτυχε το δεύτερο πιο γρήγορο γκολ στην ιστορία της Premier League ενώ το αυτογκόλ του Τζόουνς διαμόρφωσε πριν το ημίχρονο το τελικό σκορ.

Η Γιουνάιτεντ δέχθηκε γκολ στα 11 δευτερόλεπτα μετά τη «σέντρα»!

Έτσι, η Μάντσεστερ Σίτι.. χαμογέλασε για μια ακόμα αγωνιστική, αφού νίκησε με 3-0 την Γουέστ Μπρομ μέσα στο “Έμιρεϊτς” και βλέπει τον τίτλο να πλησιάζει όλο και περισσότερο.

Σε άλλο ματς, η Έβερτον νίκησε εντός έδρας την Λέστερ με 2-1, με τον Θίο Γουόλκοτ να πετυχαίνει και τα δυο τέρματα των γηπεδούχων, τα οποία ήταν τα πρώτα του με τη νέα του ομάδα.