22oC Αθήνα

Λαμία – ΑΕΚ 0-1 ΤΕΛΙΚΟ

Λαμία ΑΕΚ

-Η ΑΕΚ πέρασε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας κερδίζοντας 0-1 τη Λαμία, στο Περιστέρι
-Οι «κιτρινόμαυροι» νίκησαν με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Χριστοδουλόπουλου
-Δεν υπάρχει πέναλτι, η φάση είναι καθαρή

Τη νίκη πήρε απόψε η ΑΕΚ και πέρασε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, πριν από το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας την επόμενη Κυριακή (24/9).

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα Λαμία – ΑΕΚ

Λήξη του αγώνα.

91′ Κίτρινη κάρτα στον Αϊντάρεβιτς.

91′ Αλλαγή για την Λαμία. Αναστασόπουλος στη θέση του Κουκόλη.

87′ Αλλαγή για τη Λαμία. Εξω ο Βασιλαντωνόπουλος στη θέση του ο Τσούκαλος.

85′ Κίτρινη κάρτα στον Ασίγκμπα

84′ Αλλαγή για την Λαμία. Λινάρδος αντί Πίτι.

81! ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ με την εύστοχη εκτέλεση του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου. 0-1

80′ Πέναλτι κέρδισε η ΑΕΚ! Κακώς δόθηκε. Ο Μπλάζιτς όχι μόνο δεν βρίσκει τον Λιβάγια αλλά είναι και εκτός περιοχής. Είδε και την κίτρινη κάρτα.

79′ ΄Γύρισμα του Γκάλο, ο Αϊντάρεβιτς κάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε άουτ

76′ Καλή φάση για την ΑΕΚ. Σουτ του Αϊντάρεβιτς, έδιωξε Παπαδόπουλος.

73′ Κίτρινη κάρτα στον Τσόσιτς

73′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λάζαρος αντί του Μπακασέτα

72′ Κεφαλιά του Μάνταλου, έδιωξε ο Παπαδόπουλος

69′ Τώρα όμως υποδεικνύεται λανθασμένα οφσάιντ ο Λιβάγια

68′ Υπόδειξη για οφσάιντ στον Λιβάγια, σωστή

64‘ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λιβάγια στη θέση του Κλωναρίδη

54′ Κίτρινη κάρτα στον Γιόχανσον και στον Πίτι

Αρχισε το δεύτερο ημίχρονο

46′ Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Τη θέση του Λόπες πήρε ο Γκάλο.

Λήξη του ημιχρόνου. Ο Λόπες φαίνεται πως έχει ενοχλήσεις και ίσως να μη συνεχίσει στο δεύτερο ημίχρονο

41′ Το παιχνίδι είναι γρήγορο και… χορταστικό σε επίπεδο φάσεων

Λαμία ΑΕΚ

33′ Κεφαλιά του Λόπες, καθάρισε τη φάση ο Αθανασιάδης

32′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Σουτ από τον Βασιλαντωνόπουλο, ο Ανέστης έδιωξε και έπειτα ο Μπλάζιτς αστόχησε… φάτσα με το τέρμα

24′ Κίτρινη κάρτα στον Βράνιες

18′ Σουτ του Λόπες , που δεν δυσκολεύει τον Παπαδόπουλο

16′ Σουτ του Μπακασέτα μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. Ο βοηθός λανθασμένα σήκωσε το σημαιάκι για οφσάιντ στον Μάνταλο.

5′ Κόρνερ από τον Αϊντάρεβιτς και ο Βράνιες έστειλε την μπάλα άουτ με κεφαλιά.

3′ Ευκαιρία για τη Λαμία! Απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Πίτι, δυσκολεύτηκε ο Ανέστης να διώξει