Λίβερπουλ από “ατσάλι”! “Αδιόρθωτη” Άρσεναλ – video

30 ματς σερί ματς αήττητη η Λίβερπουλ στην Premier League, που πέρασε με μεγάλο άγχος από την έδρα της Κρίσταλ Πάλας (2-1). Η ομάδα του Κλοπ δεν έπαιξε καλά, αλλά έκανε και πάλι τη “δουλειά” της. Ακυρώθηκε τέρμα των γηπεδούχων με χρήση VAR – Εντός έδρας ισοπαλία με τη Σαουθάμπτον (2-2) για την Άρσεναλ.

Τρεις ακόμα υπερπολίτιμους βαθμούς, στην προσπάθεια της να φορέσει το… στέμμα στην Premier League πήρε η Λίβερπουλ, που επικράτησε εκτός έδρα της Κρίσταλ Πάλας με 2-1.

Μουρίνιο… με “τριάρα”! “Διπλό” για Τότεναμ μετά από 10 μήνες – video

Η Λίβερπουλ του Κλοπ προβλημάτισε για ένα ακόμα ματς, αλλά είδε τον Μανέ να ανοίγει το σκορ στο 49′. Ο Ζαχά στο 82′ έφερε το παιχνίδι στα ίσα, για να δει τον Φιρμίνο να διαμορφώνει στο 85′ το τελικό 1-2. Να αναφέρουμε ότι στο πρώτο μέρος ο διαιτητής ακύρωσε τέρμα των γηπεδούχων, με χρήση VAR.

5η σερί αγωνιστική στην Premier League χωρίς νίκη για την Άρσεναλ! Η ομάδα του Παπασταθόπουλου γλίτωσε στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων την ήττα από την ουραγό Σαουθάμπτον.

Στο 8′ ο Ινγκς άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, αλλά ισοφάρισε στο 18′ ο Λακαζέτ. Στο 71′, όμως, ο Γουόρντ-Πρόουζ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Ο Λακαζέτ, όμως, με το 2ο προσωπικό του τέρμα στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας στην Αρσεναλ. Ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι και δέχτηκε μία κίτρινη κάρτα.