Τρίτη, 7 Μαΐ
25oC Αθήνα

Ο Μπέιλ “γλίτωσε” τη Ρεάλ – Φοβερή ανατροπή η Ατλέτικο – videos

Η Ρεάλ Μαδρίτης βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ στην έδρα της Βιγιαρεάλ, αλλά κατάφερε να πάρει το βαθμό με δύο γκολ του Μπέιλ (2-2). Αποβλήθηκε στο φινάλε ο Ουαλός – Επική ανατροπή για την Ατλέτικο στο δεύτερο ημίχρονο κόντρα στην Ειμπάρ (3-2), που την κρατά μόνη πρώτη και αήττητη στην κορυφή του πρωταθλήματος!

Όλο το καλοκαίρι βρισκόταν στην… πόρτα της εξόδου της Ρεάλ. Ο Γκάρεθ Μπέιλ τελικά έμεινε στους Μαδριλένους και στην αναμέτρηση με τη Βιγιαρεάλ κατάφερε να τους δώσει το βαθμό της ισοπαλίας (2-2).

Το “Μαδριγάλ” είναι παραδοσιακά μια δύσκολη έδρα για τη “βασίλισσα” . Η Ρεάλ βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ από τη Βιγιαρεάλ, αλλά κατάφερε να πάρει το βαθμό με τα δύο γκολ του Ουαλού (45′ και 86′), πριν αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη κάρτα στις καθυστερήσεις του ματς.

Την τρίτη νίκη της σε ισάριθμους αγώνες για το ισπανικό πρωτάθλημα πέτυχε η Ατλέτικο Μαδρίτης. Αν και βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 πριν συμπληρωθούν τα πρώτα 20 λεπτά, οι «ροχιμπλάνκος» επιβλήθηκαν 3-2 της Εϊμπαρ στο “Wanda Metropolitano” και πανηγύρισαν το 3×3.

Ο Ζοάο Φέλιξ μείωσε για την Ατλέτικο πριν το ημίχρονο, ενώ στο δεύτερο μέρος πήραν τη… σκυτάλη στο οι δύο αλλαγές του Σιμεόνε. Ο Βιτόλο αντικατέστησε στην ανάπαυλα τον Μάρκος Γιορέντε και ισοφάρισε, ενώ ο Τόμας Παρτέι πέρασε στο παιχνίδι στη θέση του Ζοάο Φέλιξ και “έγραψε” το τελικό 3-2 με τη συμπλήρωση του 90ού λεπτού.