Ολυμπιακός – Ατρόμητος 0-1 ΤΕΛΙΚΟ – “Κράξιμο” από τους “ερυθρόλευκους” φιλάθλους

Ο Ατρόμητος έκανε το “μπαμ” στο “Καραϊσκάκης”. Οι Περιστεριώτες έφυγαν αλώβητοι από το Φάληρο, επικρατώντας με 1-0 του Ολυμπιακού, χάρη σε γκολ του Κιβρακίδη στο 59′.

Ο Ατρόμητος παρέμεινε αήττητος και μετά το πέρας της 6ης αγωνιστικής, έχοντας πλέον δύο νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Η ομάδα του Περιστερίου ήταν εξαιρετική στο “Γ. Καραϊσκάκης”, δίνοντας συνέχεια στη φετινή ξέφρενη πορεία της στη Superleague.

Από την πλευρά του, ο Ολυμπιακός πραγματοποίησε κακή εμφάνιση. Είχε μεγάλο πρόβλημα στη δημιουργία και δεν κατάφερε να δημιουργήσει αρκετές φάσεις για γκολ. Αυτό ήταν το τέταρτο σερί αρνητικό αποτέλεσμα στη Superleague για τους Πειραιώτες , οι οποίοι αποδοκιμάστηκαν έντονα από τον κόσμο τους μετά το τέλος του αγώνα.

Οι άνθρωποι του Ολυμπιακού δικαιούνται να φωνάζουν, πάντως, για τη φάση του 79ου λεπτού, όταν ο Μάντσον ανέτρεψε τον Σεμπά στην περιοχή κι ο Αρετόπουλος δεν έδωσε λανθασμένα το πέναλτι.

Παρακολουθήσατε LIVE την αναμέτρηση από το newsit.gr.

ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός – Ατρόμητος 0-1

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

90′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Γύρισμα του Τζούρζεβιτς στον Νικολάου, ο οποίος έστειλε την μπάλα πολύ άουτ, παρά το γεγονός ότι ήταν αμαρκάριστος στη μεγάλη περιοχή του Ατρομήτου

88′ Εκτέλεση φάουλ του Ουάρντα, η μπάλα πολύ ψηλά άουτ

84′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ζησόπουλος στη θέση του Βασιλακάκη

81′ Κεφαλιά του Ρομαό, έδιωξε δύσκολα ο Γιαννιώτης

80′ Σουτ του Βασιλακάκη, η μπάλα άουτ

79′ Διαμαρτύρεται ο Ολυμπιακός για πέναλτι στον Σεμπά. Ο Μάντσον ανέτρεψε τον παίκτη του Ολυμπιακού στην περιοχή του Ατρομήτου, με τον κ. Αρετόπουλο να αφήνει λανθασμένα το παιχνίδι να συνεχιστεί

78′ Κεφαλιά του Εμενίκε, άουτ η μπάλα

Οι “ερυθρόλευκοι” πολιορκούν την περιοχή του Ατρομήτου, αλλά έχουν πρόβλημα στην τελική πάσα

75′ Αμύνεται εξαιρετικά ο Ατρόμητος! Ο Ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να απειλήσει σημαντικά την εστία του Γιαννιώτη

72′ Μακρινό σουτ του Νικολάου, η μπάλα ψηλά άουτ

71′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Μανούσος, μέσα ο Καρασαλίδης

68′ Σουτ του Εμενίκε! Η μπάλα άουτ

66′ Σουτ του Φιγκέιρας! Η μπάλα στην αγκαλιά του Γιαννιώτη

60′ Τελευταία αλλαγή για τον Ολυμπιακό! Μέσα ο Εμενίκε, έξω ο Μάρτινς! Φουλ επίθεση από τον Λεμονή

59′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο! Οι Περιστεριώτες “πάγωσαν” το “Γ. Καραϊσκάκης”, με τον Κιβρακίδη να κάνει το 0-1 με άπιαστη κεφαλιά

52′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Καρσελά ο Σεμπά

48′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Σισέ έκανε λάθος, ο Βασιλακάκης το εκμεταλλεύτηκε και μπήκε στην περιοχή, γύρισε στον Ντιγκινί, ο οποίος σούταρε απ’ το ύψος του πέναλτι, αλλά ο Νικολάου έβαλε την κόντρα και η μπάλα έφυγε κόρνερ

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

Ημίχρονο στο Φάληρο: Ολυμπιακός – Ατρόμητος 0-0

44′ Πρώτη καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Κούτρης έκανε τη σέντρα, ο Τζούρτζεβιτς πήρε την κεφαλιά απ’ το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω απ’ το αριστερό δοκάρι της εστίας του Ατρομήτου

Ο Οφόε μπήκε από τα αριστερά στην περιοχή, έκανε το γύρισμα, αλλά ο Γιαννιώτης έδιωξε με τα πόδια

40′ Ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να γίνει απειλητικός!

32′ Κεφαλιά του Φιγκέιρας! Μπλόκαρε εύκολα ο Γιαννιώτης

Ακίνδυνος ο Ατρόμητος! Με δυσκολία περνάει το κέντρο

25′ Οι παίκτες του Τάκη Λεμονή είναι αρκετά δραστήριοι, αλλά δεν έχουν δημιουργήσει κάποια σπουδαία φάση για γκολ

20′ Ο Ολυμπιακός έχει τον έλεγχο του αγώνα, πιέζει τον Ατρόμητο, αλλά δεν απειλεί ιδιαίτερα την εστία του Γιαννιώτη

Εξαιρετικά στημένος ο Ατρόμητος! Δεν έχει κινδυνεύσει σχεδόν καθόλου στα πρώτα λεπτά του αγώνα

15′ Σουτ του Καρσελά, η μπάλα άουτ

12′ Μπήκε στον αγωνιστικό χώρο ο Μάριν

10′ Απρόοπτο για Ολυμπιακό! Ο Μπεν θα γίνει αναγκαστική αλλαγή, λόγω τραυματισμού. Στη θέση του θα περάσει ο Μάριν

Να σημειωθεί ότι στο γήπεδο βρίσκεται και ο Παναγιώτης Ρέτσος

6′ Πρώτη καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό! Σουτ του Μπεν, η μπάλα έφυγε άουτ