“Όρθια” η Τσέλσι στην έδρα της Λέστερ με Ρούντιγκερ! video

“Χορταστική” ισοπαλία στο “King Power”. Η Τσέλσι έφερε ένα εντυπωσιακό 2-2 στην έδρα της Λέστερ, με τον Ρούντιγκερ να σκοράρει και τα δύο γκολ των “μπλε”.

Σταθερή έμεινε η διαφορά της 3ης του βαθμολογικού πίνακα, Λέστερ, με την Τσέλσι που την… ακολουθεί (4η). Αν και προηγήθηκαν, οι “μπλε” κατάφεραν να μην ηττηθούν στο “King Power” (2-2) στο ματς που άνοιξε το πρόγραμμα της 22ης αγωνιστικής της Premier League.

Το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα ήταν… όλα τα λεφτά. Η Τσέλσι κατάφερε να κάνει το 0-1 με την έναρξη της επανάληψης (46′) με την κεφαλιά του Ρούντιγκερ.

Η αντίδραση της Λέστερ όμως δεν άργησε να έρθει. Οι γηπεδούχοι έφεραν… τούμπα το ματς, με τον Μπαρνς να κάνει στο 54′ το 1-1 και τον Τσίλγουελ να δίνει στο 64′ το προβάδισμα στις “αλεπούδες”.

Η ομάδα του Λάμπαρντ όμως έφυγε με το βαθμό από την έδρα της Λέστερ, με τον Ρούντιγκερ να διαμορφώνει στο 71′ το τελικό 2-2. Έτσι, η Λέστερ παρέμεινε 3η στους 49 πόντους, ενώ αρκετά πιο πίσω στους 41 βαθμούς η Λέστερ.