Σάββατο, 27 Απρ.

Premier League: Νέα γκέλα για τη Λέστερ! Μόνη δεύτερη η Σίτι (video)

Η Λέστερ γνώρισε δεύτερη συνεχόμενη ήττα στην Premier League με το 2-1 από την Μπέρνλι και δεν εκμεταλλεύτηκε την ισοπαλία της Μάντσεστερ Σίτι, παραμένοντας στην τρίτη θέση της βαθμολογίας και στο -3 από τους “Πολίτες”.

Η χθεσινή (18/01) ισοπαλία της Μάντσεστερ Σίτι με την Κρίσταλ Πάλας, έδωσε την ευκαιρία στη Λέστερ να την “πιάσει” στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας στην Premier League, αλλά οι “αλεπούδες”… κλώτσησαν το “δώρο”, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 στην έδρα της Μπέρνλι.

Η ομάδα του Ρότζερς άνοιξε μάλιστα το σκορ στο παιχνίδι, προηγούμενη με τον Μπαρνς στο πρώτο ημίχρονο (33′), αλλά με τα γκολ των Γουντς και Γουέστγουντς, η οι γηπεδούχοι έφεραν… τούμπα το ματς στο δεύτερο ημίχρονο και πανηγύρισαν τη νίκη.