Premier League: Πρεμιέρα με “πάρτι” της Λίβερπουλ! Τραυματίστηκε ο Άλισον – videos

ΦΩΤΟ intime

Το παιχνίδι της Λίβερπουλ με τη Νόριτς άνοιξε την “αυλαία” για την Premier League της σεζόν 2019-20 και η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ έδειξε… άγριες διαθέσεις με το εντυπωσιακό 4-1. Χάλασε το “πάρτι” ο τραυματισμός του Άλισον.

Η Λίβερπουλ ξεκίνησε με εμφατικό τρόπο την πορεία της στο φετινό πρωτάθλημα της Αγγλίας, καθώς “διέλυσε” στην πρεμιέρα τη Νόριτς με 4-1.

Ένα αυτογκόλ του Χάντλεϊ μόλις στο 7ο λεπτό του αγώνα, ακολούθησαν τρία τέρματα από Σαλάχ, Βαν Ντάικ και Ορίγκι πριν καν κλείσει το πρώτο ημίχρονο, για να μπει πρόωρο τέλος στο ματς. Το μόνο που κατάφεραν τα “καναρίνια” στο δεύτερο μέρος ήταν να πετύχουν το γκολ της τιμής με τον Τεέμου Πούκι.

Από την άλλη, για την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ, το μοναδικό αρνητικό σημείο, ήταν ο σοβαρός τραυματισμός του τερματοφύλακα Άλισον, ο οποίος και αποχώρησε υποβασταζόμενος από το γήπεδο στο 39ο λεπτό της αναμέτρησης και η κατάστασή του θα διαπιστωθεί τις επόμενες ώρες.